Mondelez International tworzy polską "dolinę krzemową" w Bielanach Wrocławskich

Symbolicznym wbiciem łopaty przedstawiciele Mondelez International rozpoczęli w Bielanach Wrocławskich budowę globalnego Centrum Badań i Rozwoju. Sama budowa obiektu to inwestycja szacowana na 15 mln USD. Jest to kolejne przedsięwzięcie Mondelez w tej części Polski, gdzie spółka ma już dwa zakłady produkcyjne: w Skarbimierzu i w Bielanach Wrocławskich, zatrudniające łącznie ponad 1400 osób.

Zdjęcie

Symbolicznym wbiciem łopaty przedstawiciele Mondelēz International rozpoczęli w Bielanach Wrocławskich budowę globalnego Centrum Badań i Rozwoju /&nbsp
Symbolicznym wbiciem łopaty przedstawiciele Mondelēz International rozpoczęli w Bielanach Wrocławskich budowę globalnego Centrum Badań i Rozwoju
/ 

Najnowocześniejsze centrum badawcze

- Dzisiaj otwieramy nowy rozdział w historii naszej globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem o znaczącym potencjale wzrostu i jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie Środkowej. Dlatego właśnie tu tworzymy centrum badawczo-rozwojowe o światowym zasięgu. Polska, a Wrocław w szczególności, to doskonała lokalizacja, a także miejsce, w którym tak lubiane przez miliony Polaków marki, jak Milka, belVita, Oreo i wiele innych, będą nabierały smaku - mówi Rob Hargrove, wiceprezes Zarządu ds. Badań, Rozwoju i Jakości w Mondelez International.

Celem nowego centrum będzie dalszy rozwój globalnych marek Mondelez International. Dzięki zaangażowaniu pracowników centrum będzie tworzyć potencjał do dalszego wzrostu i możliwości wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. W ten sposób będzie stawiać czoła wyzwaniom branży i pozwoli utrzymać przewagę konkurencyjną - będzie nie tylko odpowiadać na oczekiwania konsumentów, jak do tej pory, ale także kształtować ich upodobania.

Reklama

- Dzisiejsze symboliczne rozpoczęcie budowy Centrum Badań i Rozwoju to bardzo ważne wydarzenie dla naszej firmy, nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Dzięki temu w Polsce będziemy realizować kilka ciekawych projektów dla dwóch kategorii: czekolady i ciastek. To fantastyczna perspektywa rozwoju i niesamowite możliwości - mówi Zoltán Novák, Prezes Zarządu Mondelez Polska.

Doskonałe miejsce pracy

- Oprócz szerokiego zakresu prac badawczych, testów i tworzenia nowych rozwiązań, a także najbardziej innowacyjnych technologii, pozyskujemy do swojego zespołu najlepszych specjalistów w swojej klasie i chcemy wykorzystać cały ich potencjał, aby dostarczać naszym konsumentom produkty, które naprawdę kochają i których poszukują - wyjaśnia Adam Gajewski, dyrektor nowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jak już wcześniej wiele razy podkreślano, jednym z najważniejszych czynników przemawiających za tą inwestycją jest lokalizacja, czyli Wrocław, bardzo ważne centrum badawczo-rozwoje w Polsce.

Polska "dolina krzemowa"

- Wrocław jako polska "dolina krzemowa" jest dla nas doskonałą lokalizacją, a tutejsze renomowane uczelnie techniczne edukują wysokiej klasy specjalistów - właśnie takich ludzi potrzebujemy w naszym nowym Centrum - dodaje Rob Hargrove.

- Inwestycje, które dają perspektywy rozwoju rynku pracy, zwłaszcza w kontekście współpracy z uczelniami są ważne dla naszego regionu. Dlatego cieszę się, że spółka Mondelez International, mająca ugruntowaną pozycję biznesową, się rozwija, tworząc w ten sposób kolejny poziom dla gospodarczej współpracy - mówi Marcin Krzyżanowski, doradca wojewody dolnośląskiego.

Otwarcie obiektu planowane jest na rok 2017. Nowe Centrum Badań i Rozwoju to nie tylko budowa obiektu o wartości ok. 15 mln USD, ale również dalsze inwestycje w jego rozwój, zespół 250 ekspertów z całego świata, także z Polski, i wiele okazji do współpracy z firmami zewnętrznymi. Obiekt będzie też częścią globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych spółki Mondelez. Nowe globalne Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości to kolejna po Linii Przyszłości, uruchomionej w Skarbimierzu w ubiegłym roku, duża inwestycja.

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Wiadomości

 

Zobacz również

  • 5 samochodów = tona odzyskanego plastiku

    Gdyby zgodnie z przepisami przetworzyć 5 samochodów, pozwoliłoby to odzyskać prawie tonę tworzyw sztucznych - wynika z badań Stena Recycling, lidera w dziedzinie kompleksowych rozwiązań... więcej