Trzynaście polskich uczelni w rankingu Best Global Universities 2017

W międzynarodowym rankingu szkół wyższych - Best Global Universities 2017 znalazło się 13 polskich uczelni. Pierwsze miejsce zajął Harvard University z USA, najlepsza polska uczelnia - Uniwersytet Warszawski - znalazła się na 319 pozycji.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /123RF/PICSEL
Zdjęcie ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Raport opracowała firma U.S. News & World Report, tworząca analizy, raporty, informacje, opinie i porady konsumenckie. W obecnej edycji raportu - Best Global Universities 2017 - uwzględniono 1000 uczelni z 65 krajów, poklasyfikowanych według 12 kategorii obejmujących m.in. publikacje i ich łączny impact factor, indeksy Hirscha badaczy, reputację naukową.

W rankingu przygniatająca była przewaga amerykańskich szkół wyższych; w pierwszej 10 sklasyfikowano jedynie dwie uczelnie europejskie, University of Oxford i University of Cambridge. 319 pozycja Uniwersytetu Warszawskiego jest w regionie dość wysoka - w Europie Środkowej wyprzedził go jedynie Uniwersytet Karola w Pradze, sklasyfikowany na 201 pozycji. Z pozostałych polskich szkół wyższych, 364. miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński. Politechnika Warszawska uplasowała się na 593. miejscu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zajęła 617. W ósmej setce znalazły się: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rankingu zawarto także: Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Łódzki, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Reklama

Pierwsza dziesiątka Best Global Universities 2017 - punktacja:

1. Harvard University (USA, Cambridge) - 100
2. Massachusetts Institute of Technology (USA, Cambridge) - 97.9
3. Stanford University (USA, Stanford) - 92,9
4. University of California-Berkeley (USA, Berkeley) - 92,8
5. California Institute of Technology (USA, Pasadena) - 89.3
6. University of Oxford (Wlk.Brytania, Oxford) - 88,1
7. University of Cambridge (Wlk.Brytania, Cambridge) - 86.3
8. Princeton University (USA, Princeton) - 86,2
9. Columbia University (USA, Nowy Jork) - 85,9
10. University of California--Los Angeles (USA, Los Angeles)- 85.8

MW

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Biznes i nauka

Więcej na temat:szkoła wyższa | Harvard | Cambridge

Zobacz również

  • Sukces polskiej gry w Chinach

    Powstająca w cieszyńskim ARP Games gra „Weakless” zdobyła główną nagrodę w kategorii „Game Design” na festiwalu ANIWOW! w Pekinie. Twórczynią grafiki jest Anna Kowalczyk, studentka 4. roku grafiki... więcej