Będzie dostępny kwalifikowany e-podpis w chmurze

Nowy typ podpisu elektronicznego kwalifikowanego – mobilny podpis w chmurze SimplySign – wprowadza na rynek Asseco Data Systems.

Zdjęcie

Nowy typ podpisu elektronicznego kwalifikowanego – podpis w chmurze SimplySign /Elena Elisseeva /© Glowimages
Nowy typ podpisu elektronicznego kwalifikowanego – podpis w chmurze SimplySign
/Elena Elisseeva /© Glowimages

SimplySign jest pierwszym podpisem elektronicznym kwalifikowanym, zgodnym z prawodawstwem unijnym - eIDAS, z którego można korzystać za pomocą smartfona czy tabletu.

Dotychczas obowiązujące regulacje umożliwiały skorzystanie z e-podpisu kwalifikowanego przy użyciu komputera oraz dodatkowego urządzenia jak token lub czytnik i karta; co oznaczało że stosowanie e-podpisu przez smartfon lub tablet było praktycznie niemożliwe. Nowy podpis mobilny jest wprowadzany do dokumentów poprzez wybór opcji w aplikacji, urządzenia dodatkowe nie są konieczne. System operacyjny urządzenia może być dowolny, zaś usługa SimplySign może być stosowana zarówno na sprzęcie stacjonarnym (PC/Laptop), jak również na różnorodnych urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.

Reklama

Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla klientów indywidualnych (w postaci aplikacji na urządzenia mobilne), jak i odbiorców biznesowych (firmy, instytucje), w postaci prostego do integracji interfejsu API, bez konieczności ingerowania w ich systemy dziedzinowe. Tak jak to wynika z definicji e-podpisu, SimplySign będzie tak samo wiążący, jak podpis własnoręczny i można go używać przy współpracy z systemami urzędów i administracji (Płatnik, eDeklaracje, PFRON) jak również do wymiany dokumentów między przedsiębiorstwami.

MM

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Technologie

Zobacz również

  • Start-upy medyczne pomogą w diagnozie i leczeniu

    Asystent rehabilitacji dla pacjentów, biodegradowalny opatrunek, stabilizator kręgosłupa czy mobilny system do genetycznej identyfikacji zakażeń – to innowacyjne projekty start-upów, które zostaną... więcej