Elektryczne autobusy do poboru krwi dla Katowic

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017 (09:00)

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach (RCKiK) otrzyma pierwsze na świecie mobilne punkty do poboru krwi oparte na autobusach elektrycznych Alpino firmy Solaris.

Zdjęcie

Solaris Alpino 8.9 LE / inf. prasowa /&nbsp
Solaris Alpino 8.9 LE / inf. prasowa
/ 

Oba autobusy zeroemisyjne zostaną dostarczone do RCKiK do końca 2018 roku. Ich napęd mają stanowić silniki o mocy 160 kW i baterie o pojemności 169 kWh, gwarantujące 6-godzinne stanie na postoju z włączonymi urządzeniami medycznymi oraz przejechanie 120 km dziennie.

Samo wnętrze autobusów przystosowane będzie do poboru i przechowywania krwi. Znajdą się w nim fotele dla krwiodawców, gabinet lekarski, wyposażenie ambulatorium, recepcja i mała część gastronomiczna. Solaris dostarczy także RCKiK sprzęt do ładowania baterii wysokopojemnościowych. Jest to kolejna mobilna stacja pobierania krwi opracowana przez firmę Solaris dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pierwsza, na bazie autobusu turystycznego, została dostarczona jeszcze w 1996 roku.

Reklama

MM

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Technologie

Zobacz również

  • Latające samochody za rok zaczną wozić pasażerów

    Wiele wskazuje na to, że za rok latające samochody staną się komercyjnym faktem. Będą to jednak bardziej podniebne taksówki wymagające lotnisk, niż samochody osobowe unoszące się ponad drogami aby... więcej