Ruszył program M-ERA.NET

Środa, 30 marca 2016 (10:53)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło rozpoczęcie naboru do programu badawczego M-ERA.NET, dotyczącego technologii materiałowych.

Konkurs M-ERA.NET Call 2016 obejmuje następujące obszary technologii materiałowych:
- Integrated computational materials engineering (ICME)
- Innovative surfaces, coatings and interfaces
- High performance synthetic and biobased composites
- Functional materials
- Interfaces between materials and biological hosts for health applications
- Materials for additive manufacturing

W konkursie biorą udział instytucje z następujących krajów: Austria, Belgia, Niemcy, Polska, Francja, Cypr, Brazylia, Izrael, Islandia, Węgry, Irlandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Norwegia, Holandia, Luksemburg, Portugalia, Turcja, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, RPA, Hiszpania, Tajwan.

Reklama

Wnioski o dofinansowanie projektów badawczych mogą składać polscy przedsiębiorcy oraz konsorcja naukowe, w skład których wchodzą jednostki naukowe, jednak wyłącznie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Wnioski mogą być składane do 14 czerwca 2016 r. Jest to data zakończenia pierwszego wstępnego etapu konkursu. Jego przejście oznacza zakwalifikowanie się do II etapu, gdzie trzeba już złożyć pełny wniosek konsorcjalny w języku angielskim. Ten etap jest zamykany 10 listopada br.

W pierwszym etapie składane są wnioski wstępne przez koordynatora projektu w imieniu międzynarodowego konsorcjum i na tym etapie ocena wniosku jest przeprowadzana na poziomie krajowym, w przypadku Polski jest to ocena Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Do drugiego etapu zakwalifikowane zostaną projekty na łączną wnioskowaną kwotę dofinansowania mniejszą od 300 proc. budżetu krajowego.  W tym etapie o przydziale dofinansowania decyduje merytoryczna ocena międzynarodowego panelu ekspertów.

MW

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Technologie

Więcej na temat:technologie

Zobacz również

  • Pandemia przyspieszyła polską cyfryzację

    Pandemia COVID-19 i wprowadzony z nią lockdown, zmusiły polskie firmy do pracy na zasadach, które przed marcem tego roku były nie do pomyślenia. W przeważającej części z korzyścią dla konsumenta.... więcej