INNOCHEM

Wtorek, 3 stycznia 2017

To pierwszy konkurs adresowany do firm branży chemicznej. Ma on wyłonić w ramach programu INNOCHEM projekty innowacyjne z pozyskiwaniem surowca, wytwarzaniem produktów podstawowych oraz specjalistycznych, nowymi technologiami i tzw. obszarami horyzontalnymi, tj. optymalizacją prowadzonych procesów i niskoemisyjnymi technologiami wytwórczymi.

Zdjęcie

Rusza pierwszy konkurs adresowany do firm branży chemicznej, INNOCHEM /123RF/PICSEL
Rusza pierwszy konkurs adresowany do firm branży chemicznej, INNOCHEM
/123RF/PICSEL

Dofinansowanie będzie udzielane na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe.

O wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorcy (przedsiębiorstwa), albo konsorcja przedsiębiorstw (składające się wyłącznie z przedsiębiorców),w których skład wchodzi co najmniej dwóch przedsiębiorców.

Reklama

Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 180 000 000 PLN przy minimalnej wysokości kosztów kwalifikowalnych wynoszącej 1 000 000 PLN, zaś maksymalnej - 20 000 000 PLN. Termin zgłaszania projektów to 28 kwietnia 2017r. od 1 marca.

W programie INNOCHEM przeprowadzono konkurs pilotażowy w 2016 roku. Wtedy złożono 49 projektów, zakwalifikowano do dofinansowania 31, co oznacza wskaźnik sukcesu na poziomie 63 proc.

MW


Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Wiadomości

Zobacz również

  • Polskich start-upów recepta na sukces

    Start-upy stały się trwałym elementem krajobrazu przedsiębiorczości w Polsce. Większości nie udaje się jednak w pełni rozwinąć. Zależy to od profilu założycieli, obszarów i zakresu działalności,... więcej