Innowacje nie ominą twojej firmy

Przedsiębiorcy chcący utrzymać się na rynku muszą nauczyć się korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez współczesną naukę. Wdrażanie innowacji oraz umiejętność pozyskiwania na nie funduszy są dziś wskaźnikiem konkurencyjności firm.

Zdjęcie

Innowacje usprawniają działanie firmy i obniżają koszty produkcji /123RF/PICSEL
Innowacje usprawniają działanie firmy i obniżają koszty produkcji
/123RF/PICSEL

Dążenie do innowacyjności stało się pewnego rodzaju trendem. Polskie firmy stale szukają nowoczesnych rozwiązań i próbują je wdrażać, tak aby zachować swoją pozycję na rynku, dostosować się do potrzeb klientów oraz świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wciąż zbyt rzadko korzystają jednak z grantów - wprowadzanie technologicznych nowinek finansuje z nich zaledwie 14 proc. przedsiębiorców. Znacznie więcej bierze kredyt (56 proc.) lub przeznacza na rozwój własne środki (84 proc.). 47 proc. badanych uważa, że poniesienie takich kosztów się im opłaciło.

- Innowacje usprawniają działanie firmy i obniżają koszty produkcji. To korzyści nie tylko dla przedsiębiorstwa, lecz także klientów, którzy mogą liczyć na nowe, atrakcyjne usługi - mówi serwisowi infoWire.pl Tomasz Sobol z firmy Beyond.pl. Dobrym pomysłem jest stworzenie w firmie działu RnD czy fundraisingu, który będzie się zajmował pozyskiwaniem środków na rozwój. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto skorzystać z outsourcingu - poszukać zewnętrznej firmy, której specjaliści pomogą nam znaleźć i zaimplementować odpowiednie technologie.

Reklama

- Obecnie wirtualizacji podlegają już całe kraje. Rząd Estonii postanowił stworzyć swoiste "cyfrowe państwo" i przenieść wszystkie swoje dane do chmury obliczeniowej, tak by były one łatwiej dostępne zarówno w kraju, jak i za granicą. Firmy nie powinny pozostawać w tyle. Przed rozwojem technologii nie uciekniemy - stwierdza ekspert.

Innowacje nie ominą twojej firmy /Dostarczył infoWire.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Wiadomości

Zobacz również

  • Sukces polskiej gry w Chinach

    Powstająca w cieszyńskim ARP Games gra „Weakless” zdobyła główną nagrodę w kategorii „Game Design” na festiwalu ANIWOW! w Pekinie. Twórczynią grafiki jest Anna Kowalczyk, studentka 4. roku grafiki... więcej