Pasażerskie drony od lipca w Dubaju

Piątek, 17 lutego 2017

Dubai Transportation Agency poinformowała, że od lipca br. uruchomione zostaną regularne połączenia przy pomocy pasażerskich dronów.

Zdjęcie

Dron EHang 184 / inf. prasowa /&nbsp
Dron EHang 184 / inf. prasowa
/ 

Drony, jak podała Agencja, to chińskie EHang184, które mogą na jednym doładowaniu przelecieć z pasażerem bądź ciężarem o wadze do 130 kg na odległość 55 km, szybkością do 180 km/h. Według rzecznika Agencji Al-Tayera, usługi te zostały już przetestowane przez Dubai Civil Aviation Authority i są bezpieczne. Jak wynika z informacji Agencji były już używane przez media w Dubaju.

Ich obsługa ma być możliwa w trybie przypominającym powietrzną taksówkę - pasażer zamawia przez smartfon określoną trasę, bądź wybiera trasę na wyświetlaczu pokładowego komputera. Przy sterowaniu używane są protokoły Internetu mobilnego 4G.

Reklama

Eksperci bezpieczeństwa zwracają uwagę, że nie sposób przewidzieć wszystkich awarii, jakie wiążą się z obsługą pasażerską przy pomocy dronów i bezpieczniejsze byłoby prowadzenie na początku przy ich pomocy usług cargo, dla nabrania doświadczenia. Trudno będzie także uniknąć prób ataków hackerskich czy zwykłego wandalizmu sieciowego, który wiąże się z takimi usługami; w przypadku usług pasażerskich wiązać się on będzie z zagrożeniem życia przewożonych osób.

MM


Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Wiadomości

Więcej na temat:dron | Dubaj | mobilny internet | przewóz osób

Zobacz również

  • Azoty szukają innowacji

    Inżynieria materiałowa, magazynowanie energii, tworzyw sztucznych i fine chemicals - to obszary w których Grupa Azoty wraz z akceleratorem FundingBox poszukiwać będą nowoczesnych technologii.... więcej