Tajemnicza aktualizacja Kindle

Poniedziałek, 21 marca 2016 (11:12)

Właściciele czytników Kindle, którzy nie zainstalują aktualizacji z dokumentem "03-2016 Successful Update" mogą po 23 marca br. utracić możliwość dostępu do konta w Amazon, chmury z e-bookami i dokumentami oraz księgarni online - poinformowały media w USA.

Zdjęcie

Wgranie poprawki do firmware można rozpoznać po obecności dokumentu o nazwie "03-2016 Successful Update" w bibliotece Kindle /123RF/PICSEL
Wgranie poprawki do firmware można rozpoznać po obecności dokumentu o nazwie "03-2016 Successful Update" w bibliotece Kindle
/123RF/PICSEL

Użytkownicy, który nie zainstalują z sukcesem najnowszej aktualizacji, mogą stracić dostęp przez Kindle do swojego konta, chmury z e-bookami Amazon i dokumentami oraz księgarni online koncernu, poczynając od środy, 23 marca br. - poinformowały portale technologiczne i NBC News.

Wgranie tej poprawki jest konieczne zwłaszcza dla użytkowników modeli Kindle starszych niż wyprodukowane w 2013 roku. Amazon określa tą aktualizację mianem "critical fix", lecz nie wiadomo, czego dokładnie ona dotyczy. Amazon rozesłał już e-maile na skrzynki pocztowe właścicieli kont, posiadających czytniki Kindle, informując, ze jeśli nie dokonają oni aktualizacji przy pomocy czytnika i protokołu Wi-Fi, będę mogli dokonać tego tylko poprzez komputer i podłączenie do niego urządzenia.

Uaktualnienie poprzez komputer oznacza praktycznie wgranie na nowo całego firmware Kindle, transfer poprzez kabel USB i instalację w urządzeniu. Amazon zaleca po prostu pozostawienie urządzenia podłączonego na kilka godzin do komputera; po zainstalowaniu uaktualnienia czytnik może kilkukrotnie restartować.

Reklama

Wgranie poprawki do firmware można rozpoznać po obecności dokumentu o nazwie "03-2016 Successful Update" w bibliotece Kindle.

MW

Artykuł pochodzi z kategorii: Innowacje - Wiadomości

Więcej na temat:Kindle

Zobacz również

  • Więcej wody dzięki zaawansowanym technologiom

    W sytuacji narastającego ocieplenia klimatu i towarzyszących mu anomalii w postaci powodzi i długotrwałych susz dostęp do źródeł czystej wody ma coraz większe znaczenie, tym bardziej że szybko... więcej